Poznaj kreator - narzędzie, w którym zaprojektujesz opakowanie

Poznaj kreator - narzędzie, w którym zaprojektujesz opakowanie

Zamawiasz opakowania? Skorzystaj z kreatora, dzięki któremu zaprojektujesz pudełko marzeń!

Kreator to narzędzie, które pozwoli Ci na zaprojektowanie opakowania od początku do końca. Znajdziesz go w zakładce „Praca z plikami” - miejscu, w którym zwykle dodajesz pliki do druku.

Poznaj kreator - intuicyjne narzędzie do projektowania opakowań

Tworzenie projektu opakowania w kreatorze jest proste i intuicyjne. Z instrukcji, którą dla Ciebie przygotowaliśmy dowiesz się, jak w kilku łatwych krokach stworzyć produkt od strony wizualnej, bez konieczności korzystania z drogich i skomplikowanych programów graficznych.

Zanim rozpoczniesz projektowanie opakowania

1. Wybierz interesujący Cię produkt, w selektorze zaznacz parametry produktu (wymiary, rodzaj surowca, etc.), określ nakład i kliknij w przycisk ZAMÓW.

2. Po wybraniu ZAMÓW system automatycznie przeniesie Cię do szczegółów zamówienia, gdzie pojawi się zakładka Praca z plikami. To tutaj możesz wgrać lub stworzyć projekt swojego produktu. Do wyboru masz dwie opcje: Dodawanie plików, gdzie wgrywasz wcześniej przygotowany projekt lub Stwórz własny projekt – to jest właśnie kreator, w którym możesz zaprojektować od podstaw to, co jest przedmiotem Twojego zamówienia.

POBIERZ INSTRUKCJĘ KORZYSTANIA Z KREATORA

Praca w kreatorze

Jesteś w zakładce Stwórz własny projekt? Gratulacje! To właśnie tam znajduje się kreator, w którym możesz zaprojektować krok po kroku wybrane opakowanie. W tej sekcji pojawi się siatka produktu, na której możesz umieścić takie elementy jak tekst, obraz, kształt lub kod kreskowy albo QR. Od czego zacząć?

1. Wybierz produkt

Jeśli wybierasz w kreatorze produkt składający się z dwóch elementów (np. pudełko z wieczkiem), w polu edycji projektu pojawią się dwie siatki dla każdego z elementów pudełka. Pomiędzy siatkami możesz przełączać się klikając w pole Strony 1.

2. Dodaj tekst

W kreatorze po lewej stronie dostępne jest menu – kiedy klikniesz w ikonę „A”, rozwiną się dwie funkcje: Tekst i Formatuj tekst.

Wchodząc w sekcję Tekst, na siatce produktu pojawi się pole tekstowe – wprowadź tam treść, która ma się znaleźć na projekcie opakowania, a następnie umieść napis na właściwej ściance na siatce (najedź myszką na napis, przytrzymaj lewy klawisz myszy i ciągle go trzymając przesuń tekst we właściwe miejsce). Po dodaniu pola tekstowego, nad Twoim projektem pojawi się łatwy w obsłudze edytor tekstu.

W edytorze możesz zmieniać takie parametry tekstu jak: rodzaj czcionki, styl czcionki, wielkość czcionki, kolor czcionki, pogrubienie, kursywa, podkreślenie, interlinia, odstępy między znakami, kolor ramki, przezroczystość, wyrównanie, cień, a także obramowanie tekstu.

3. Dodaj obraz

Po lewej stronie w menu również znajduje się ikona „obrazka” – kliknij w nią, jeśli chcesz dodać grafikę do swojego projektu. Raz przesłana grafika będzie przechowywana w bibliotece i w razie potrzeby będzie można ją wykorzystywać również w projektach innych opakowań.

Grafikę, która ma się znaleźć w Twoim projekcie wybierasz bezpośrednio z dysku – przeciągnij obraz z folderu lub pulpitu do wskazanego w kreatorze pola lub interesującą Cię grafikę wybierz z listy rozwijanej. Po przesłaniu pliku, obraz pojawi się na siatce produktu – możesz go przesuwać podobnie jak tekst na siatce (najedź myszką na obraz, przytrzymaj lewy klawisz myszy i ciągle go trzymając przesuń grafikę we właściwe miejsce).

Chcesz obrócić przesłaną grafikę? To proste, naciśnij i przytrzymaj lewy przycisk myszy i obracaj obraz w dowolną stronę. Po przesłaniu i dodaniu własnej grafiki do projektu, nad siatką pojawi się edytor, w którym możesz edytować obraz (jasność, kontrast, odcień, nasycenie, efekt), dodać ramkę (możliwość edycji koloru i grubości), zmienić przezroczystość, wyrównanie i rozmieszczenie.

4. Dodaj kształt

Po lewej stronie w menu znajdziesz również ikonę „kwadratu” – kliknij w nią, jeśli chcesz dodać kształt do swojego projektu. Do wyboru masz linię, prostokąt i elipsę.

Wybierz interesujący Cię kształt – po kliknięciu w wybrany, kształt pojawi się na siatce produktu. Możesz go przesuwać podobnie jak tekst i grafikę na siatce (najedź myszką na kształt, przytrzymaj lewy klawisz myszy i ciągle go trzymając przesuń kształt we właściwe miejsce).

Po wybraniu i dodaniu do projektu kształtu możesz go edytować – do wyboru masz takie funkcje jak kolor wypełnienia, zmiana koloru i grubości ramki, przezroczystość, wyrównanie i rozmieszczenie.

5. Dodaj kod kreskowy lub QR

Po lewej stronie w menu również znajduje się ikona przedstawiająca „kilka kwadratów” – kliknij w nią, jeśli chcesz dodać kod kreskowy lub QR do swojego projektu.

Wybierz interesujący Cię kod z listy rozwijanej. Jeśli nie potrzebujesz kodu na opakowaniu, pomiń tę sekcję w menu.

Wybierając kod kreskowy zaznacz rodzaj kodu i wprowadź jego numer, a następnie kliknij Wstaw – kod pojawi się na siatce produktu. Możesz go przesuwać podobnie jak tekst i grafikę na siatce (najedź myszką na kształt, przytrzymaj lewy klawisz myszy i ciągle go trzymając przesuń kształt we właściwe miejsce).

Dodając kod QR wskaż dokąd ma on kierować – do wyboru masz sekcję Wizytówka, w której możesz wprowadzić dane kontaktowe, Link, w którym możesz umieścić łącze do strony lub produktu oraz Telefon, gdzie możesz wprowadzić kontaktowy numer telefonu. Po uzupełnieniu interesującej Cię sekcji, kliknij w przycisk Wstaw – kod pojawi się na siatce produktu. Możesz go przesuwać podobnie jak tekst i grafikę na siatce (najedź myszką na kształt, przytrzymaj lewy klawisz myszy i ciągle go trzymając przesuń kształt we właściwe miejsce).

6. Dodaj uszlachetnienia

Jeśli projekt ma zawierać uszlachetnienia i wybrałeś taką opcję, ta informacja również powinna znaleźć się w pliku roboczym - w kreatorze, po prawej stronie od siatki znajdują się dwie sekcje - Baza oraz UV - kliknij w UV i nanieś na siatkę elementy, które mają być pokryte lakierem UV.

7. Podglądaj i zapisuj projekt

Postępy w projekcie możesz na bieżąco podglądać w zakładce Podgląd 3D, gdzie do dyspozycji masz kilka trójwymiarowych rzutów powstającego projektu. Dzięki temu możesz obejrzeć powstające opakowanie ze wszystkich stron i w razie potrzeby skorygować projekt, a poszczególne elementy, takie jak tekst, grafika, kształty czy kody, przenosić we właściwe miejsca.

Powstający projekt możesz w dowolnym momencie zapisać, klikając w przycisk Zapisz projekt, który pojawia się w kreatorze obok przycisku Podgląd 3D. Zapisuj projekt na różnych etapach, nawet wtedy, kiedy nie jest jeszcze ukończony, aby mieć pewność, że Twoja praca nie przepadnie.

Jeśli Twój projekt jest ukończony, kliknij w zielony przycisk Zapisz i prześlij do weryfikacji – znajdziesz go pod siatką z projektem lub w Podgląd 3D, pod wizualizacją powstającego produktu.

Po kliknięciu w Zapisz i prześlij do weryfikacji pojawi się okno, w którym projekt będzie przez chwilę procesowany. Jeśli wszystko jest w porządku i nie pojawiły się komunikaty, które sugerują zmianę w projekcie, możesz kliknąć w ostateczny przycisk Akceptuj projekt. Jeśli system zasugerował zmiany albo chcesz jeszcze samodzielnie coś zmienić, mimo, że plik został zaakceptowany, kliknij w przycisk Odrzuć (ten znajduje się pod zielonym przyciskiem Akceptuj projekt).

Jeśli projekt zawiera błędy, ich lista wygeneruje się w oknie, po kliknięciu w przycisk Zapisz i prześlij do weryfikacji oraz automatycznym sprawdzeniu projektu. Przeczytaj komunikaty o błędach i rozwiąż problemy, klikając w przycisk Odrzuć lub Wróć aby przesłać pliki poprawkowe (widoczny nad komunikatem błędu) i wracając do edycji projektu w celu naniesienia poprawek.

Po kliknięciu w przycisk Odrzuć, system automatycznie przeniesie Cię do sekcji roboczej w kreatorze, w której możesz dalej edytować swój projekt. Jeśli poprawki zostały naniesione, pozostaje ponowne przesłanie projektu do weryfikacji (przycisk Zapisz i prześlij do weryfikacji) i jeśli wszystko jest w porządku, ostateczne zatwierdzenie projektu przyciskiem Akceptuj projekt.

Jeśli udało Ci się dotrzeć do tego miejsca, gratulacje! Prawdopodobnie Twoje wymarzone opakowanie jest już w realizacji. A jeśli masz więcej pytań dotyczących działania kreatora, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta.