Jaki surowiec wybrać zlecając do produkcji opakowania?

Jaki surowiec wybrać zlecając do produkcji opakowania?

Zanim zamówisz wymarzone opakowania, warto najpierw zastanowić się, z czego mają być wykonane. Kraftliner, karton Neo Board, a może Alaska? Jak się zorientować w gąszczu tych nic nie mówiących nazw i wybrać dobrze?

Surowiec najlepiej dostosowany do potrzeb Twojego biznesu

Decydując się na produkcję pudełek, warto wziąć pod uwagę kilka aspektów, które będą określać funkcjonalność Twoich opakowań, a także ich wygląd. Czy do pudełka będziemy pakować ciężkie rzeczy? Czy będzie ono pełnić funkcję opakowań zbiorczych? A może zamiast na wytrzymałość, stawiasz na wygląd, ponieważ w pudełku zawsze będą znajdować się lekkie przedmioty? Dobrze jest sobie odpowiedzieć na te pytania jeszcze przed wyborem konkretnego surowca. Znasz już swoje potrzeby i wiesz czego potrzebujesz? Czas przejść do charakterystyki poszczególnych rodzajów materiałów, z których może być wykonane Twoje opakowanie.

Kraftliner

Kraftliner to solidny papier siarczanowy, wytwarzany głównie z masy celulozowej (włókien pierwotnych) z dodatkiem masy makulaturowej. Charakteryzuje się wysoką odpornością na rozerwanie i bardzo dobrą drukownością. Jego główną zaletą są parametry wytrzymałościowe - jeśli potrzebujesz solidnego pudełka, które ma zachować dobrą formę nawet po transporcie, ten surowiec sprawdzi się idealnie, a gramatura 250 g zapewni konstrukcji odpowiednią sztywność. Jeśli opakowanie ma wyglądać EKO - brązowy Kraftliner będzie jednym z najlepszych wyborów.

Karton GC1 Neo Board

Neo Board jest kartonem drzewnym o wysokiej sztywności, trzykrotnie powlekanym z białym spodem, typu GC1. Produkowany z masy chemicznej i chemotermomechanicznej, którego wierzchnia warstwa powlekana kaolinem, spodnia – celulozą bieloną. Ten rodzaj surowca doskonale znasz z opakowań na kosmetyki, lekarstwa i artykuły medyczne oraz żywność. Biel kartonu pozwala tworzyć z niego eleganckie opakowania o efekcie premium, a gramatura 300 g zapewnia odpowiednią sztywność ścianek pudełka, skutecznie zabezpieczając produkt przed uszkodzeniem. Karton Neo Board posiada certyfikaty FSC oraz ISEGA oraz pomyślnie przeszedł ROBINSON test, dzięki czemu nadaje się do kontaktu z żywnością. Dostępna gramatura to 300 g. Karton można uszlachetniać matową lub błyszczącą folią oraz lakierem wybiórczym UV. .

Karton Custom Kote

Siła i wszechstronność kartonu Custom Kote, pozwala na zrealizowanie nawet najbardziej wymagającego projektu opakowania. Strona powlekana doskonale nadaje się do zadruku, a druga - niepowlekana - dostarcza wrażeń czystości i naturalności. Pomiędzy tymi dwiema powierzchniami znajdują się twarde, wytrzymałe włókna pochodzenia naturalnego i z recyklingu. Pudło wykonane z kartonu Custom Kote wytrzyma trudne warunki podczas transportu lub przechowywania, z kolei gramatura 345 g sprawdzi się dla opakowań o sporym obciążeniu. Karton można uszlachetniać matową lub błyszczącą folią oraz lakierem wybiórczym UV. .

Karton GC2 Alaska

Podwójnie powlekana Alaska to wysokiej jakości karton typu GC2 o podwyższonej sztywności i grubości, przy jednocześnie obniżonej gramaturze, co sprawia, że można zastosować niższą nominalną gramaturę kartonu i ograniczyć zużycie surowca w kilogramach, zachowując tą samą liczbę użytków. Karton posiada atest do bezpośredniego kontaktu z żywnością suchą, wilgotną i tłustą, dlatego sprawdzi się w opakowaniach dla branży spożywczej i farmaceutycznej. Biało - kremowy kolor kartonu pozwala na tworzenie eleganckich oraz zaawansowanych graficznie projektów. Dostępna gramatura to 330 g. Karton można uszlachetniać matową lub błyszczącą folią oraz lakierem wybiórczym UV. .

Karton Ovaro

Ovaro to wielowarstwowa tektura brązowo-brązowa wykonana w 100% z makulatury. Obustronnie idealnie gładka i w tym samym głębokim odcieniu brązu zarówno z wierzchu jak i od spodu, pozwala tworzyć wyjątkowe projekty opakowań. Ovaro jest eleganckim podłożem do produkcji opakowań na produkty kosmetyczne, farmaceutyczne, sprzęt AGD. Karton Ovaro posiada certyfikat FSC, atest do kontaktu z żywnością oraz certyfikat bezpieczeństwa zabawek EN 71-3. Gramatura 350 g gwarantuje dużą sztywność opakowania..

Jak widać, wybór jest naprawdę spory! Teraz, znając właściwości i zastosowania poszczególnych surowców możesz lepiej dopasować materiał do swojego opakowania. .

Znasz już różnicę pomiędzy Kraftlinerem, a Ovaro? Sprawdź naszą ofertę opakowań i zobacz co możesz z nich wykonać..