Jaki surowiec wybrać zlecając do produkcji opakowania?

Jaki surowiec wybrać zlecając do produkcji opakowania?

Zanim zamówisz wymarzone opakowania, warto najpierw zastanowić się, z czego mają być wykonane. Kraftliner, karton Neo Board, a może Alaska? Jak się zorientować w gąszczu tych nic nie mówiących nazw i wybrać dobrze?

Surowiec najlepiej dostosowany do potrzeb Twojego biznesu

Decydując się na produkcję pudełek, warto wziąć pod uwagę kilka aspektów, które będą określać funkcjonalność Twoich opakowań, a także ich wygląd. Czy do pudełka będziemy pakować ciężkie rzeczy? Czy będzie ono pełnić funkcję opakowań zbiorczych? A może zamiast na wytrzymałość, stawiasz na wygląd, ponieważ w pudełku zawsze będą znajdować się lekkie przedmioty? Dobrze jest sobie odpowiedzieć na te pytania jeszcze przed wyborem konkretnego surowca. Znasz już swoje potrzeby i wiesz czego potrzebujesz? Czas przejść do charakterystyki poszczególnych rodzajów materiałów, z których może być wykonane Twoje opakowanie.

Kraftliner

Kraftliner to solidny papier siarczanowy, wytwarzany głównie z masy celulozowej (włókien pierwotnych) z dodatkiem masy makulaturowej. Charakteryzuje się wysoką odpornością na rozerwanie i bardzo dobrą drukownością. Jego główną zaletą są parametry wytrzymałościowe - jeśli potrzebujesz solidnego pudełka, które ma zachować dobrą formę nawet po transporcie, ten surowiec sprawdzi się idealnie, a gramatura 250 g zapewni konstrukcji odpowiednią sztywność. Jeśli opakowanie ma wyglądać EKO - brązowy Kraftliner będzie jednym z najlepszych wyborów.

Karton GC1 Neo Board oraz Karton GC1 Rubicon 290 g

Neo Board lub Rubicon jest kartonem drzewnym o wysokiej sztywności, trzykrotnie powlekanym z białym spodem, typu GC1. Produkowany z masy chemicznej i chemotermomechanicznej, którego wierzchnia warstwa powlekana kaolinem, spodnia – celulozą bieloną. Ten rodzaj surowca doskonale znasz z opakowań na kosmetyki, lekarstwa i artykuły medyczne oraz żywność. Biel kartonu pozwala tworzyć z niego eleganckie opakowania o efekcie premium, a gramatura zapewnia odpowiednią sztywność ścianek pudełka, skutecznie zabezpieczając produkt przed uszkodzeniem. Kartony te posiadą certyfikat FSC. Dostępna gramatura to 300 g lub 290 g. Karton można uszlachetniać matową lub błyszczącą folią oraz lakierem wybiórczym UV.

Karton Custom Kote

Siła i wszechstronność kartonu Custom Kote, pozwala na zrealizowanie nawet najbardziej wymagającego projektu opakowania. Strona powlekana doskonale nadaje się do zadruku, a druga - niepowlekana - dostarcza wrażeń czystości i naturalności. Pomiędzy tymi dwiema powierzchniami znajdują się twarde, wytrzymałe włókna pochodzenia naturalnego i z recyklingu. Pudło wykonane z kartonu Custom Kote wytrzyma trudne warunki podczas transportu lub przechowywania, z kolei gramatura 345 g sprawdzi się dla opakowań o sporym obciążeniu. Karton można uszlachetniać matową lub błyszczącą folią oraz lakierem wybiórczym UV.

Karton GC2 Alaska

Podwójnie powlekana Alaska to wysokiej jakości karton typu GC2 o podwyższonej sztywności i grubości, przy jednocześnie obniżonej gramaturze, co sprawia, że można zastosować niższą nominalną gramaturę kartonu i ograniczyć zużycie surowca w kilogramach, zachowując tą samą liczbę użytków. Karton sprawdzi się w opakowaniach dla branży spożywczej i farmaceutycznej. Biało - kremowy kolor kartonu pozwala na tworzenie eleganckich oraz zaawansowanych graficznie projektów. Dostępna gramatura to 330 g. Karton można uszlachetniać matową lub błyszczącą folią oraz lakierem wybiórczym UV.

Karton Ovaro

Ovaro to wielowarstwowa tektura brązowo-brązowa wykonana w 100% z makulatury. Obustronnie idealnie gładka i w tym samym głębokim odcieniu brązu zarówno z wierzchu jak i od spodu, pozwala tworzyć wyjątkowe projekty opakowań. Ovaro jest eleganckim podłożem do produkcji opakowań na produkty kosmetyczne, farmaceutyczne, sprzęt AGD. Karton Ovaro posiada certyfikat FSC. Gramatura 350 g gwarantuje dużą sztywność opakowania.

Jak widać, wybór jest naprawdę spory! Teraz, znając właściwości i zastosowania poszczególnych surowców możesz lepiej dopasować materiał do swojego opakowania.

Znasz już różnicę pomiędzy Kraftlinerem, a Ovaro? Sprawdź naszą ofertę opakowań i zobacz co możesz z nich wykonać.