Wizytówki od A do Z

Wizytówki od A do Z

Jak zaprojektować wizytówkę, aby uzyskać zaskakujący efekt, nie tracąc przy tym na jej funkcjonalności? Zapoznaj się z poradami, które dla Ciebie przygotowaliśmy.

Jakiego papieru użyć do wizytówek?

Odpowiedni papier to podstawa i w zależności od efektu, jaki chcesz osiągnąć, wybieraj między różnymi gramaturami, fakturą i odcieniem papieru. Masz pole do popisu - w naszej ofercie znajdziesz aż 16 rodzajów papieru, w tym papiery ozdobne. Jeśli chcesz osiągnąć efekt premium, pomyśl o wizytówce typu MultiLoft, złożonej z 3 warstw papieru.

Co umieścić na wizytówce?

Może się to wydawać oczywiste, ale informacje zawarte na wizytówkach będą miały znaczący wpływ na ich użyteczność dla potencjalnego klienta. Wizytówki powinny zawierać takie informacje, jak:

  • imię i nazwisko
  • logo i nazwę firmy
  • wykonywane stanowisko
  • numer kontaktowy
  • adres e-mail
  • adres strony internetowej

Tekst w takiej konfiguracji bez problemu zmieści się na wizytówkach w formatach 85x55 lub 90x50 mm.

Najlepsze wykończenie wizytówek?

Efektowne wykończenie dopełni całości i pozwoli Ci uzyskać efekt, który zachwyci odbiorcę. Jeśli chcesz, by wizytówka wyglądała nowocześnie i zarazem elegancko, wybierz folię matową lub soft touch, która w dotyku przypomina “skórkę brzoskwini”. Jeśli wolisz bardziej krzykliwe rozwiązania - strzałem w dziesiątkę będzie folia z połyskiem, która stworzy efektowny, lustrzany efekt albo pokrycie wybranych elementów na wizytówce lakierem wybiórczym UV. Uszlachetnienie laminatem sprawdzi się również w przypadku wszystkich projektów, wykorzystujących zdjęcia lub żywe kolory.