Drukomat.pl
Nowości w DRUKOMAT.PL

Ułatwiamy przygotowanie katalogów szytych

napisany przez Eli 18 lipca 2019 0 komentarzy
druk katalogu szytego

Tadammm! Stało się – a właściwie stanie niebawem. Już od 29 lipca zmieniamy zasady zamawiania katalogów szytych. Będzie łatwiej, szybciej i wreszcie w jednym pliku! Zapomnij o konieczności przygotowania rozkładówek. Dlaczego? By pracowało się lepiej – wszystkim.

JEST, BYŁO

Do tej pory przygotowanie katalogów szytych wymagało zaprojektowania i przesłania do nas co najmniej 2 plików (3 w przypadku maski na lakier UV). W drodze do idealnego katalogu szytego trzeba było zatem przejść kilka stopni wtajemniczenia i wysłać nam:

  • Plik z okładką w formie rozkładówki (czyli np. dla katalogu w formacie A4, należało dodać okładkę jako stronę formacie A3).
  • Plik ze stronami katalogu szytego.
  • Opcjonalnie – plik z maską na lakier UV wybiórczy.

Oczywiście, dobrze sobie z tym radziliście, jednak postanowiliśmy nieco ułatwić Wam pracę. Właśnie dlatego od 29 lipca będziemy wymagać jednego pliku, zwierającego zarówno okładkę, jak i strony wewnętrzne – wszystko w (intuicyjnej) kolejności przeglądania. Ale o tym poniżej.

katalog szyty

BĘDZIE łatwiej od 29 lipca! Katalog szyty w 1 pliku

Nie zdziw się zatem, że już od 29 lipca coś się zmieni. Tego dnia na dobre zrezygnujemy z wymogu przygotowania okładki katalogu szytego jako rozkładówki. Od tej chwili wystarczy, że wyślesz nam cały katalog w jednym, wielostronicowym pliku.

Pamiętaj!

Wysyłając katalog szyty po 29 lipca zwróć szczególną uwagę na zachowanie odpowiedniej kolejności stron w pliku.

2 pierwsze strony pliku – wydrukujemy jako 2 strony przedniej okładki.

2 ostatnie strony pliku – wydrukujemy jako 2 strony tylnej okładki.

Nie musisz się już głowić nad stworzeniem i dodawaniem okładki jako rozkładówki – wszystko będzie odbywało się szybciej.

Co z maską na lakier UV wybiórczy?

Już ustaliliśmy, że wraz z końcem lipca, katalog szyty wysyłasz do nas w 1 pliku (z okładką i wnętrzem).  Ale, jeśli wybierasz opcję uszlachetnienia okładki lakierem UV wybiórczym, przygotowujesz dodatkowy, 2-stronicowy plik z dedykowaną maską.

W pliku z maską na lakier UV wybiórczy:

  • Pierwsza strona – to maska na okładkę przednią.
  • Druga strona – to maska na tylną.
katalogi szyte - przygotowanie do druku

Podsumowując

Jeśli będziesz drukować katalog szyty bez lakieru wybiórczego, przesyłasz jeden, wielostronicowy plik (z zachowaniem odpowiedniej kolejności stron).

Jeśli będziesz zamawiać katalog szyty z lakierem UV wybiórczym na okładce – wysyłasz do nas dwa pliki:

  1. Pierwszy – dwustronicowy plik z maską na lakier.
  2. Drugi – z całym katalogiem szytym (okładka i strony w jednym wielostronicowym pliku).

I to właściwie tyle!

Mamy nadzieję, że ta zmiana choć odrobinę ułatwi Ci pracę, a zaoszczędzony czas przeznaczysz na coś fajnego (będzie nam miło, jak zdradzisz, na co😉).

Miłego dnia i do przeczytania!

Może także zainteresować Cię

Napisz komentarz