Drukomat.pl
Drukarnia możliwościInspiracje

Papier w dobrej formie!

napisany przez Eli 3 października 2019 1 komentarz
papier kreatywnie

Zdolny gracz zawsze wyciągnie asa z rękawa (nawet kamizelki), a artysta stworzy cuda nawet ze skrawka papieru. Dziś przedstawię Wam artystów, którzy tworzą z papieru małe cuda.

Tania Lissova – papierowa botaniczka

Motywy roślinne wciąż są na topie. Zamykamy je w słoikach, ramach lub okazałych donicach. Tania Lissowa zrobiła to nieco inaczej – tzn. w skali mikro i z… papieru.

Jej małe botaniczne cuda przybierają różną formę – naklejek, kartek pocztowych lub dekoracji. Ich wspólnym mianownikiem jest precyzja wykonania, skala i radosny kult natury.

Jeśli matka natura to najdoskonalsza artystka, to Tania zdecydowanie należy do jej kuźni. Jej prace możecie śledzić na jej profilu: instagram.com/lissova_craft/. Co myślisz o takich projektach? Infantylne czy genialne?

Ann Wood – papierowa witamina K

Wiadomo, że zarówno papier, jak i natura są inspirujące. Kolejną miłośniczką obu tych muz jest Ann Wood. Jej prace to ręcznie robione cudeńka na cześć natury. Są to papierowe, przestrzenne kopie tego, co w naturze inspirujące. Wszystko to okraszone autorskim pietyzmem i wrażliwością.

To coś między fotografią, drukiem, rzeźbą a osobistym komentarzem. Ann trzeba oddać, że stworzyła imponujący sad, po brzegi wypełniony ożywczą witaminą K (jak kreatywność). Jej prace możesz śledzić tutaj instagram.com/woodlucker/.

Papierowe śniadania Reina Takahashi

To jednak nie koniec papierowych kreacji. Reina Takahashi od lat tworzy rozmaite dzieła z papieru. To wszechstronna artystka, zajmująca się zarówno tworzeniem poklatkowych animacji z papieru, książek, jak i kartek okolicznościowych. Tym razem pokażę Wam skrawek jej twórczości – czyli projekt 100 papierowych śniadań w 100 dni (#100PaperBreakfast).

Artystka odwzorowała 100 apetycznych śniadań. Każde z nich wykonała własnoręcznie – jedynie z użyciem papieru i nożyczek. Uwieczniła zarówno typowe śniadania, jak i lokalne przysmaki. Po co? Po to, aby rozbudzić apetyt zarówno na ciekawe projekty, jak i na śniadania (jako najważniejszy posiłek w ciągu dnia). Co myślicie o tych wysokokalorycznych pracach? Zaspokajają Wasz artystyczny głód?

Może także zainteresować Cię

1 komentarz

Jerzy Pilecki 8 października 2019 at 12:27

Piękne i niezwykle inspirujące, zwłaszcza dla osób, które uwielbiają pracować z papierem w jakiejkolwiek formie 🙂

Odpowiedz

Napisz komentarz