Drukomat.pl
Drukarnia możliwości

Oryginalne kalendarze, czyli nasze produkty w nowej roli.

napisany przez Magda 25 listopada 2016 0 komentarzy
Jeżeli produkt nie nazywa się kalendarzem, to wcale nie oznacza, że może nim nie być. Tym wpisem podpowiadam Wam, które produkty warte są całorocznego towarzystwa oraz jak zamówić w drukomat.pl oryginalne kalendarze.

Dobra inspiracja w okresie kalendarzowym to coś, co może uratować Was przed zerwanymi nocami i projektowaniem do rana. Jeżeli właśnie w Waszej głowie pojawia się myśl o zaprojektowaniu ciekawego kalendarza, to ten wpis pojawia się we właściwym miejscu i czasie. Wiele z prezentowanych w tym wpisie kalendarzy może pełnić również rolę oryginalnego elementu wystroju wnętrz, nie wspominając nawet o ich użytecznym charakterze. Drukomat odkrywa dziś przed Wami wszystkie swoje karty… póki co kalendarzy.

ULOTKA A5. JAK ZROBIĆ TAKI KALENDARZ? 

Zamówić ulotkę A5 tutaj i wybrać 12 wzorów, dzięki temu od razu zamówisz 12 ulotek/kart na 12 miesięcy. Jeżeli ktoś z Was liczy rok inaczej może wybrać dowolną liczbę wzorów. Tak – wiem, że szał robi tu złota klamerka, nie mamy jej w drukomacie, ale spokojnie są również inne fajne portale, np. tutaj.

01_ulotkiULOTKA A6. JAK ZROBIĆ TAKI KALENDARZ?

Zamówić ulotkę A6 tutaj i wybrać 12 wzorów, dzięki temu od razu zamówisz 12 ulotek/kart na 12 miesięcy. W tym kalendarzu nie ma się do czego doczepić, chyba że wyciągniesz z szuflady klips. Teraz możesz przyczepiać się do czego chcesz.

21_klip_czarnyPLAKAT. JAK ZROBIĆ TAKI KALENDARZ?

Zamówić plakat B2 tutaj i oprawić go w ramę. Podpowiadam, że ramki z pewnego szwedzkiego sklepu pasują idealnie.

04_plakatyJAK ZROBIĆ TAKIE TŁO DLA KALENDARZA?

Zamówić fototapetę tutaj + oprawić kalendarz/plakat w ramę. Taki zestaw gwarantuje, że wyjdziesz z domu doskonale znając drogę na umówione spotkanie.

05_plakatyTABLICA KREDOWA. JAK ZROBIĆ TAKI KALENDARZ?

Zamówić tablicę kredową tutaj. Możesz wybierać spośród trzech formatów w pionie i w poziomie, z białym nadrukiem lub bez. Tablica oprawiona jest w aluminiową ramę. „Zmalować kalendarz” nabiera nowego znaczenia.

06_tablica_kredowaPLAKAT. JAK ZROBIĆ TAKI KALENDARZ?

Ktoś, kto wpadł na pomysł zapisu słownego cyfr 1 i 7 w kalendarzu jest dla mnie geniuszem. Dzięki temu kalendarz nie wygląda jak kalendarz, ale jak plakat w bardzo nowoczesnym wydaniu. To strzał co najmniej w siedemnastkę!

07_plakat_B1ULOTKA I POCZTÓWKA. JAK ZROBIĆ TAKI KALENDARZ?

W roli głównej ulotka A4, może być nawet na papierze offset 90 g. Taki kalendarz z łatwością zapakujesz do koperty i wyślesz razem z pocztówką lub ulotką A6. Dwa kolory i prosta forma sprawiają, że bardzo lekko można potraktować pomysł na kalendarz. I jest bardzo przyjemnie.

08_plakat_B1PLAKAT. JAK ZROBIĆ TAKI KALENDARZ?

Plakat & ciekawy projekt graficzny znów awansują kalendarz o level wyżej. Tego kalendarza nie trzeba dziurawić, aby go powiesić. W Twojej szufladzie na pewno znajdą się klipsy i sznurek. Trzeba tylko ścianę dziurawić, ale może wystarczy z niej zdjąć jakiś stary obrazek. Dla organizacji (czasu) warto to zrobić.

10_plakat_B1PLAKAT. JAK ZROBIĆ TAKI KALENDARZ?

Są dwa rozwiązania. Pierwsze: zamówić, jako plakat A3. Drugie: zamówić, jako arkusz plano na ciemnym papierze ozdobnym z białym nadrukiem. Nie chowaj tego kalendarza do szafy, wprawdzie jest wieszak, ale do powieszenia na widoku, albo w miejscu z fajnym widokiem.

11_plakat_B1KALENDARIUM. JAK ZROBIĆ TAKI KALENDARZ?

Ten kalendarz wygląda jak pojedyncze kalendarium z kalendarza trójdzielnego. Kapelusze z głów za pomysł. A wy możecie go mieć zamawiając po prostu plakat B1 lub plakat B0.

111 kalendarzPLAKAT SZARFA. JAK ZROBIĆ TAKI KELENDARZ?

Dla dłuuugich terminów proponujemy nasze dłuuugie plakaty. Mamy cztery rodzaje plakatów szarf, największy z nich ma aż 50 x 153 cm. Długi rok się zapowiada więc warto się przygotować.

12_plakat_B1PLAKAT SZARFA. JAK ZROBIĆ TAKI KELENDARZ?

Tak prezentują się plakaty szarfy. Nie ma wątpliwości, że organizacja czasu w takim wydaniu jest na pierwszym miejscu. Można wieszać pojedynczo, można w towarzystwie sąsiadujących miesięcy.

30_plakat_szarfa_newZBINDOWANY. JAK ZROBIĆ TAKI KALENDARZ?

To propozycja dla fanów niskich nakładów i bindowania (alternatywa dla spiralowania). Wystarczy zamówić ulotki A3 np. na kredzie 250 g mat i wybrać przy ilości wzorów: 6 lub 12. Bindowanie przynosi frajdę bo są miejsca, w których mamy do wyboru różne kolory plastikowej oprawy. Propozycja dla tych, którzy lubią łączyć jedno z drugim.

13_katalog_bindowanyCLIPBOARD. JAK ZROBIĆ TAKI KALENDARZ?

Zamówić clipboard i ulotkę A4 z określoną liczbą wzorów w zależności od tego ile kart kalendarza chcemy. Klip sprytnie zepnie wszystkie karty, a w przypadku nadmiaru spraw bezkarnie można wymienić karty na nowe lub w przypadku kart na offsecie zetrzeć gumką wszelkie ślady i terminy.

15_clipboardCLIPBOARD. JAK ZROBIĆ TAKI KALENDARZ?

Zgrać zdjęcia swojej pociechy z telefonu, dorzucić kalendarium i wywołać wzruszenie u obdarowanego. Aby do tego doszło trzeba zamówić clipboard i ulotkę A4 z określoną liczbą wzorów w zależności od tego ile kart kalendarza chcemy. Nie będziesz wylewać łez rozpaczy przy nakładzie, bo clipboardy można zamawiać już od 5 szt.

16_clipboardCLIPBOARD. JAK ZROBIĆ TAKI KALENDARZ?

NATURalnie! Wejść na szczyt, potem na drukomat.pl i zamówić clipboard i ulotkę A4. NATURalnie możesz dowolnym widokiem zadrukować i clipboard i ulotkę.

17_clipboardCLIPBOARD. JAK ZROBIĆ TAKI KALENDARZ?

Kalendarium wydaje się naszkicowane od linijki, ale możemy je również wydrukować od linijki. Kalendarz pasuje do niezłych ananasów, dla tych zorganizowanych podpowiadamy gdzie zamówić clipboard i ulotkę A4.

18_clipboardCLIPBOARD. JAK ZROBIĆ TAKI KALENDARZ?

Jak na dłoni widać, że warto pokazać taki kalendarz. Prosta forma i grafika przekonują po raz kolejny, że less is more. My wskazujemy, że clipboard i ulotkę A4 zamówicie w drukomacie.

19_clipboard_CLIPBOARD. JAK ZROBIĆ TAKI KALENDARZ?

Czarno na białym widać, że Clipboard choć na drugim planie, to jednak sprawdza się z znakomicie w roli kalendarza. Wystarczy dla towarzystwa zamówić ulotkę A4 i cały rok możemy spędzić w towarzystwie black&white.

20_clipboardULOTKA SKŁADANA. JAK ZROBIĆ TAKI KALENDARZ?

Zamówić ulotkę składaną. Przy parametrze ilość stron i sposób składania wybrać np. 12 str. harmonijka. Dobrze się składa, że cały rok składa się w jedną całość. Można postawić na biurku lub nosić jako podręczny kalendarz.

24_ulotka_skladanaULOTKA SKŁADANA. JAK ZROBIĆ TAKI KALENDARZ?

To ulotka składana. Przy parametrze ilość stron i sposób składania wybrać np. 12 str. harmonijka. Dobrze się składa, że cały rok składa się w jedną całość. Można postawić na biurku lub nosić jako podręczny kalendarz.

26_ulotka_skladanaSTOJAK PLEXI. JAK ZROBIĆ TAKI KALENDARZ?

Karty kalendarza, czyli ulotki A5 np. na kredzie 350 g mat w naszym stojaku plexi to doskonała alternatywa dla kalendarzy piramidek. Pełna dowolność projektu + przeźroczysty stojak = oryginalny kalendarz na wyciągniecie ręki.

27_ulotki_plexiPŁYTA PLEXI. JA ZROBIĆ TAKI KALENDARZ?

Zamówić płytę plexi tutaj i wybrać dowolny format. Plexi możemy również wyfrezować do dowolnego kształtu i wywiercić otwory. Drukujemy w pełnym kolorze, choć sam biały nadruk na tle ciemnej ściany wygląda znakomicie.

28_plexiPŁYTA PLEXI. JAK ZROBIĆ TAKI KALENDARZ?

Drukujemy w pełnym kolorze, ale sam czarny nadruk na płycie plexi sprawdza się znakomicie na tle jasnej ściany. Taki kalendarz możesz zamówić tutaj i wybrać dowolny format. Plexi możemy również wyfrezować do dowolnego kształtu i wywiercić otwory.

29_plexiKATALOG SZYTY. JAK ZROBIĆ TAKI KALENDARZ?

Zamówić katalog szyty i wybrać format kwadrat 210 x 210 mm. Grafikę zaplanować tak, aby po otwarciu kalendarza była we właściwym miejscu. Poniżej przykłady kalendarzy, które edukują również kolorystycznie.

33_kat_szyty

O naszym modnym podejściu do kalendarzy przeczytacie tutaj.

Może także zainteresować Cię

Napisz komentarz