Drukomat.pl
Drukarnia możliwości

Kosmiczne pocztówki za ziemskie złotówki, czyli magia wysyłana pocztą.

napisany przez Magda 1 grudnia 2016 2 komentarze
Pocztówki – droga, którą pokonały w swojej długiej historii istnienia, jest jak podróż do odległej galaktyki. To podróż etapowa: najpierw przez wszystkie lata świet(l)ności, potem zapomnienia i w końcu powrotu w prawdziwie gwiazdorskim stylu.

Pocztówka po okrążeniu wszystkich galaktyk znów wraca na ziemię, ale tym razem z podwójną siłą. Paradoksalnie projekty, które możemy podziwiać na pocztówkach wcale na ziemię nie sprowadzają. Wręcz przeciwnie – odrywają nas od codzienności w jakiś cudownie kosmiczny sposób, tak że całkowicie zatracamy się w tym małym skrawku papieru, z wrażenia zaczyna nawet brakować powietrza (przynajmniej, ja tak mam).

 

Zdarzył mi się kiedyś taki ziemski dzień, kiedy to przyszedł mail od Michała z Róbmy Dobrze z nieziemską propozycją o druku pocztówek. I tak się zaczęło. I dzięki wielkie Michał, że pocztówka w drukomacie ma okazję przyjmować tak fantastyczne projekty. Akcja stworzona przez Róbmy Dobrze, pod przemiłym tytułem „Koperta Niespodzianka” przerodziła się w cykliczną edycję – w każdym miesiącu Róbmy Dobrze współpracuje z innym artystą, którego nieziemskie zdjęcia/grafiki/ilustracje drukujemy, jako pocztówki i które możecie zamówić za ziemskie złotówki. Po co? Aby nie tylko wesprzeć Róbmy Dobrze, bo robią po prostu dobre (bardzooo dobre) rzeczy, ale przede wszystkim po to, aby stać się właścicielem czaderskich, wyjątkowych, oryginalnych i pięknych pocztówek. Do tej pory udało nam się zrealizować trzy edycje z trzema nieziemskimi artystami.

Wiktor Franko – artysta grudniowej edycji. Fotograf-czarodziej, z portfolio którego wybór osiemnastu zdjęć był prawdziwym wyzwaniem, bo wszystkie są warte pokazania światu. Zdjęcia Franko były wielokrotnie nagradzane w prestiżowych konkursach fotograficznych, w tym dwukrotnie na Viva Photo Awards.

Fotografuje polaroidem, średnioformatowym aparatem analogowym oraz lomo. Jego prace często określane są terminem „malarskie”. Efekt ten osiąga stosując specyficzne autorskie metody postprodukcji zdjęć. Jak sam twierdzi, najważniejsze dla niego w fotografii są: niepowtarzalna atmosfera, specyficzny nastrój oraz element zaskoczenia. Wszystko to potwierdzają zdjęcia, które zobaczycie poniżej.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18OVORS –  artystka październikowej Koperty Niespodzianki. Superpiękna i hiperutalentowana Weronika Izdebska, która wybrała ze swojego portfolio dziewięć cudownie jesiennych zdjęć.
pocztówka_ovors_8_smallPocztówka_ovors_6ovors_1pocztówka_ovors_2 pocztówka_ovors_3 pocztówka_ovors_4pocztówka_ovors_5 pocztówka_ovors_7 pocztówka_ovors_9Malwina Mosiejczuk – artystka wrześniowej edycji i super utalentowana dziewczyna z Poznania. Jej styl jest wyrazisty, bardzo luzacki. Niesamowicie łączy nurt „wykręconych” komiksów i ilustracji z podręczników starych gier fabularnych. Zestaw 9 nieziemskich pocztówek był do przejęcia za ziemskie 30 zł. Oddychać i brać, jak jeszcze zostało.

pocztówka_malwina_1pocztówka_malwina_3Processed with VSCO with acg preset

pocztówka_malwina_5 pocztówka_malwina_6Pocztówki możecie zamawiać jednorazowo, przy każdej edycji lub „TUZIN/TUZIN”. Jest to roczna subskrypcja, najbardziej opłacalna. Dzięki pułapowi „Tuzin/Tuzin” robiąc jednorazową darowiznę na 144 zł bukujecie sobie automatyczny udział w dwunastu kolejnych pocztówkowych miesiącach, konkretnie pułap dziewięciu pocztówek, a także pewność, że Wasza koperta zawsze wyjdzie w pierwszej turze wysyłek. Wszystko to za 12 ziemskich zł miesięcznie!

Wszystkie aktualne edycje pocztówkowe znajdziecie na facebooku RD. Możecie również pisać bezpośrednio do Michała (michal@robmydobrze.pl) i dopytywać o akcję pocztówki.

Może także zainteresować Cię

2 komentarze

Grand 28 maja 2018 at 08:57

Wysyłałem, kiedyś podobne pocztówki w kopertach firmowych do stałych klientów 🙂 Kiedyś jeden klient nawet wysłał mi pocztówkę z wakacji :). Mała rzecz a cieszy fajnie, że pocztówki ponownie wracają na salony.

Odpowiedz
Magda 20 czerwca 2018 at 11:49

Grand, zdecydowanie! 🙂

Odpowiedz

Napisz komentarz