Drukomat.pl
InspiracjeReklama

Kalendarze – czas na ciekawe projekty

napisany przez Eli 25 sierpnia 2020 0 komentarzy
Kalendarze MadWomen

Sezon na druk kalendarzy jest już w pełni – właśnie teraz warto pomyśleć o druku kalendarzy na 2021 rok. Aby ułatwić ruszenie z tematem, mam dla Ciebie 2 niespodzianki.

Pierwsza – i najważniejsza – to pakiet kalendariów na 2021 rok. Już są – gotowe do druku i podpięte do poszczególnych rodzajów kalendarzy. Znajdziesz je np. o tutaj. Spędziliśmy nad nimi wiele godzin, staraliśmy się dopracować każdy detal. No a teraz mamy nadzieję, że Ci się przydadzą. Po prostu <3

Drugą niespodzianką jest to, co twórczy lubią najbardziej – czyli garść inspiracji. Sprawdź, jak inni kreatywni podeszli do projektowania kalendarzy.

Moda ostatniego stulecia – na kartach kalendarza

Moda, sztuka i historia ciągle się przeplatają. Ten punkt styku był inspiracją do stworzenia kalendarza Fashion 2020. Gosti dokładnie prześledziła historię mody ostatniego stulecia, by przedstawić ją na wyjątkowych, autorskich ilustracjach. Autorka pokazuje, jak zmieniał się styl i tożsamość człowieka w ostatnim stuleciu.

Na historię mody miały  wpływ – polityka, ruchy społeczne i burzliwy okres wojenny. Za historią mody, kryją się historie ludzi i tego, jak kształtowali swój wizerunek. Autorka chce złożyć swoisty hołd przeszłości i twórczo ją zinterpretować. Projekt tego kalendarza wymagał ogromnej pracy – zarówno projektowej, jak i historycznej. Efekt? Imponujący kalendarz, który zawsze będzie na czasie.

Kalendarz w hołdzie wymarłym gatunkom

Trend EKO pojawia się u wielu projektantów – ciekawie zrealizował go Laurynas Kamarauskas. Artysta zaprojektował kalendarz na 2020 rok, w którym przedstawił 12 gatunków zwierząt, które w ciągu ostatnich 150 lat wyginęły w wyniku działalności człowieka.

Kalendarz ma 12 kart, każda z nich przedstawia historię danego gatunku, wraz z tłem historycznym i autorską ilustracją. Efekt, to hybryda człowieka ze zwierzęciem – inspirująca, ale i niepokojąca. Personifikacja każdego zwierzęcia jest inspirowana dziełami słynnego malarza z kraju, w którym żyło dane zwierzę.

Struktura kalendarza odzwierciedla jego główną myśl. Odrywając kolejną kartę, ostatecznie żegnamy kolejny gatunek. Kalendarz to uczta projektowa jednak ze smutnym wielokropkiem na końcu.

Kalendarz Madwomen 2020

Minimalizm formy i maksimum stylu. Tak można podsumować autorskie ilustracje Cheng Peng stworzone do kalendarza na 2020 rok. Autorka pokazała, że proste jest piękne, a kobiety mają tę moc.

Mad Men może pozazdrościć, a my nacieszyć oczy wyjątkowym stylem autorki. Różnorodność kobiet została przestawiona w kompaktowej i inspirującej formie.

Sezonownik – dbaj o siebie, dbaj o naturę

Każda edycja Sezonownika to nie tylko artystyczna uczta, ale też ogrom praktycznej wiedzy. Ten kalendarz zachęca do życia w zgodzie ze sobą i z naturą. Z jego kart dowiemy się, jak najlepiej wykorzystać skarby natury – o każdej porze roku.

Hasłem przewodnim ostatniej edycji Sezonownika jest „dbaj o siebie”. Pomóc w tym mają liczne przepisy, porady i naturalne tricki. O estetyczny kunszt zadbała Monika Proniewska i Paulina Ufnal. Świetna robota – naturalnie.

Kalendarz – Green is the new black

Żywe kolory, prostota i radość – a wszystko z ważnym przesłaniem. Tania Yakunova stworzyła ciekawe ilustracje do kalendarza i pocztówek dla Green Network Energy. Green is the new black – to hasło przewodnie kalendarza na 2020 rok – i w tym duchu jest każda ze stworzonych ilustracji.

Prace Tanii pokazują, że troska o środowisko może być świetną zabawą. Dziecięcy entuzjazm i radość z życia w zgodzie z naturą – taką energię daje ta realizacja. Czujesz to?

Niepraktyczny kalendarz 2020

„Niepraktyczny kalendarz Tokio 2020” zaprojektowany przez Marcina Płonka został doceniony i wyróżniony na Polish Graphic Design Awards 2019. Nie bez powodu, bo kalendarz ma to „coś” i zachęca do twórczego podejścia – nawet do rzeczy, które dobrze znamy.

Tutaj nie ma oczywistego układu, możemy swobodnie zmienić perspektywę i podziwiać kolejne daty. W tym kalendarzu każdy z 366 dni został wyróżniony unikalnymi, autorskimi projektami cyfr. Kalendarz pokazuje, że ten rok może być inny, a każdy dzień jest wyjątkowy.

Niepraktyczny kalendarz Tokio 2020
Niepraktyczny kalendarz Tokio 2020

Projekt kalendarza na rok przestępny

Na deser kalendarz 365+1. Jego koncepcja projektowa powstała wokół +1, czyli tego, że rok 2020 jest rokiem przestępnym – z jednodniowym bonusem. Kalendarz powstał po to, by uczcić ten rok i docenić znaczenie każdego dnia.

Podstawą projektu jest bardzo spójna koncepcja, skupiona wokół +1. Mamy więc – 1 układ graficzny, 1 font, 1 rodzaj papieru i 1 dominujący kolor. Typograficzne podejście do układu nadaje priorytet pojedynczym dniom, a nie tygodniom, lub miesiącom. Każdy kolejny dzień tworzy linię, zaznaczając upływ czasu.

No i najważniejsze, czyli minimalizm formy i to, że każdy dzień jest przestrzenią do twórczego uzupełnienia przez odbiorcę. Kalendarz został stworzony przez i dla przyjaciół. Wydrukowano go w ograniczonej liczbie egzemplarzy.

Niepowlekany papier sprawia, że z łatwością można coś zapisać, naszkicować lub zaznaczyć. Na tak ciekawej podstawie każdy może zaprojektować ten rok dokładnie tak, jak chce. I o to w tym chodzi – ode mnie +10 dla twórców.

kalendarz 365+1

źróda:

https://www.behance.net/gallery/89115981/2020-FASHION-Calendar
https://www.behance.net/gallery/89629027/CALENDAR-2020
https://www.behance.net/gallery/90192285/MADWOMEN-CALENDAR
https://www.behance.net/gallery/92866375/Be-Green
https://sezonownik.pl/ https://www.behance.net/gallery/91476143/2020-Impractical-Calendar
https://www.behance.net/gallery/95914313/3651-Calendar

https://www.behance.net/gallery/91476143/2020-Impractical-Calendar
https://www.behance.net/gallery/95914313/3651-Calendar

Może także zainteresować Cię

Napisz komentarz