Drukomat.pl
Drukarnia możliwości

Festiwal druku Nacisk, czyli naciskamy na najlepszy druk.

napisany przez Magda 20 października 2017 1 komentarz
W momencie styku formy z treścią powstaje ślad, który ma różnorodne formy i różnorodne znaczenie. Ten ślad – znany od dawna służy do przekazywania treści, emocji, wrażeń. Służy do przekazywania wszystkiego, co chcemy wywołać w ostatecznym efekcie. Ten ślad to druk.

Poprzez festiwal NACISK chcieliśmy również w Was zostawić ślad, odcisnąć pamięć o tym, że druk jest dziś nie tylko pracą wielkich maszyn. Jest przede wszystkim momentem, w którym zatrzymujemy i przenosimy na papier coś, co powstawało w głowie autora czasem przez bardzo długi czas, coś co było wynikiem inspiracji, motywacji. Było podyktowane pięknem, wrażliwością, również umiejętnością stworzenia czegoś wyjątkowego. Było efektem kreatywnej pracy, którą twórca chciał podzielić się ze światem. I mamy naprawdę wielkie szczęście, że możemy doświadczać tak estetycznych wrażeń. To właśnie dlatego Nacisk odciska w nas wszystkich takie piękne piętno.

Festiwal druku. Robimy? Tak!

Pierwsza myśl o organizacji festiwalu NACISK pojawiła się już rok temu. Pomyśleliśmy wtedy, że warto skupić fantastycznych artystów i osoby związane z drukiem w fajnym, kultowym miejscu, aby chłonąć klimat drukowania, projektowania, aby podzielić się nauką i posłuchać fachowej wiedzy, aby po prostu przyjaźnie spędzić czas w artystycznym towarzystwie. Organizacja festiwalu była niezwykle angażującą, ale mega satysfakcjonującą pracą. To był dla nas wszystkich wyjątkowy czas. Bardzo pomogła w tym ekipa kolektywu Regime Brigade, która z entuzjazmem i profesjonalnie wspierała nas we wszystkich działaniach. To właśnie oni są autorami nazwy NACISK i wielu innych małych i dużych zdarzeń, które pomogły tak fantastycznie zbudować cały festiwal. Identyfikację wizualną – logotyp NACISKu zaprojektowała Sara Kudyba – projektantka graficzna, fotografka, malarka i rysowniczka. Znak graficzny NACISKu poprzez swoją wielowymiarowość symbolizuje powielenie, druk.

Materiały, które drukowaliśmy na festiwal NACISK:

 • CityLighty / druk wielkoformatowy 100×140 cm / satyna 200 g
 • Plakaty B1 / Pantone 072 / offset 160 g
 • Informatory / Pantone 072 / offset 160 g /
 • Notesy / A6 / okładka: X-Per Premium White 320 g, druk: 5/0 (CMYK + Pink z HP Indigo 7800) środek: offset 160 g / objętość: 4+32 str.
 • Identyfikatory / X-Per Premium White 320 g
 • Pocztówki / A6 / Karton Splendorgel extra White 400 g /  kolor: 5/4 (CMYK + Pink z HP Indigo 7800)
 • Zakładki do książek / 20×5 cm / X-Per Premium White 320 g
 • Wlepki / folia monomeryczna / docinanie do kształtu
 • T-Shirty z nadrukiem
 • Flagi materiałowe
 • Torby bawełniane w pięciu różnych kolorach z nadrukiem

Zobacz film i fotorelację z NACISKU tutaj. 

Może także zainteresować Cię

1 komentarz

Barburka 30 października 2018 at 12:31

Bardzo podoba mi się idea stojąca za festiwalem NACISK, jestem pod wrażeniem, jak oryginalnie można interpretować tak pozornie zwyczajny proces, jak druk 🙂 Sama wielokrotnie korzystałam z usług firm poligraficznych, zwłaszcza w zakresie hot stampingu w Warszawie i zwykle nawiązywałam współpracę z tą firmą http://www.helvetica-druk.pl/oferta.html. Widzę, że masz dużo bogatsze doświadczenie w tym zakresie, więc może będziesz w stanie wskazać mi swoje ulubione i sprawdzone drukarnie w stolicy? Pozdrawiam serdecznie 🙂

Odpowiedz

Napisz komentarz