Drukomat.pl
AktualnościDrukarnia możliwości

Czy biznes i bezinteresowna pomoc mogą się łączyć?

napisany przez Dorota Przybylska 17 kwietnia 2019 0 komentarzy
Nie tylko mogą, ale powinny! Cieszymy się, że i w tym roku wspólnie wyślemy w świat odrobinę dobra dzięki pomocy klientów naszej drukarni. Społeczna odpowiedzialność biznesu, czyli CSR (od ang. corporate social responsibility) – brzmi poważnie i tak też to traktujemy. Dla nas to nie tylko dumnie brzmiące zwroty ale coś, dzięki czemu jeszcze bardziej cenimy naszą pracę. Wierzymy, że każdy z nas chce dzielić się dobrem i zmieniać świat na lepszy.

Biznes społecznie odpowiedzialny

CSR to nie krótkie akcje, które mają ocieplić wizerunek firmy. To misja, dzięki której możemy dzielić się dobrem i rzeczywiście coś zmieniać.  Na co dzień znacie nas z rozmów telefonicznych, maili, targów czy social media. Jednak za tym wszystkim stoimy my – ludzie tacy jak Wy. Zapracowani, wrażliwi i gotowi, żeby zmieniać świat. 

Trochę nam się już udało – w ubiegłym roku, zamiast wysłać prezenty wielkanocne dla naszych kluczowych klientów, wysłaliśmy im zapytanie, którą Fundację chcieliby wesprzeć za naszym pośrednictwem: Centaurus czy Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową. W Dzień Kobiet przeprowadziliśmy akcję „8% na 8 marca” i przekazaliśmy 8% dochodu z zamówień na wizytówki dla Centrum Praw Kobiet. Razem z 13 zdolnymi projektantami (crème de la crème polskiej ilustracji!) wyprodukowaliśmy kalendarz charytatywny, z którego sprzedaży ufundowaliśmy wakacyjny wyjazd połączony z warsztatami dla wychowanków z Wrocławskiego Centrum Opieki i Wychowania. Jeszcze wcześniej wspólnie z OESU. 247studio Karol Imialkowski wyprodukowaliśmy kalendarz dla Fundacji Dwa Plus Cztery, opiekującej się opuszczonymi psiakami.

Czas na świąteczną pomoc dla osieroconych dzieci i młodzieży z Ugandy

Okazuje się, że w Ugandzie na miesięczne utrzymanie grupy liczącej 70 dzieci, potrzeba jedynie 500 zł. Do tej pory wspieraliśmy różne fundacje i inicjatywy – teraz nasza pomoc przekroczy nie tylko granice kraju, ale też kontynentu – docierając aż do wschodniej Afryki. Dołączyliśmy do lokalnej akcji Katarzyny Włodkowskiej i uczniów z Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Pile, postanowiliśmy wesprzeć ich działania, dlatego pieniądze przeznaczone na wielkanocne prezenty dla naszych klientów przekażemy na budowę sierocińca w Ugandzie. 

 

Aby to zrobić potrzeba łącznie 100 tys. zł, dlatego kolejną rzeczą, jaką zaplanowaliśmy jest produkcja kalendarza charytatywnego, który można będzie kupić na stronie drukomatu, by pomóc zbudować dzieciom dom. Udało się znaleźć odpowiedni grunt w mieście Budaka, jest już nawiert pod studnię.  Wirtualne lekcje i zbiórki prowadzone przez polskich uczniów w ramach akcji Face to Face with the World przerodziły się w dużą rzecz. Trzymajmy kciuki, aby udało się osiągnąć cel.

Dziękujemy, że jesteście z nami i pozwalacie dzielić się dobrem!

Może także zainteresować Cię

Napisz komentarz